TAPUMU NASIL ALACAĞIM ?

SÜRECİNİZİ TAKİP EDİN
Anasayfa > Okmeydanı > Haberler

Okmeydanı’nda ilk kazmayı vuruyoruz

Okmeydanı’nda bulunan Piripaşa ilk ve Orta Okulu’na gerçekleştirdiği ziyarette Velilerin Okmeydanı Dönüşüm Projesiyle ilgili sorularını cevaplandıran Başkan Demircan, “Okmeydanı’nda dönüşüm şart. Projenin birinci etabı olarak tanımlanan Piripaşa Ayazma bölgesinde ilk kazmayı vuracağız inşallah.” dedi.

Beyoğlu’nda geleneksel hale gelen “Okul Buluşmaları” projesiyle okulların sorunları yerinde çözüme kavuşturuluyor. Proje kapsamında okul ziyaretlerine ara vermeden devam eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okmeydanı’nda bulunan Piripaşa ilk ve Orta Okulu’nu ziyaret etti. Okul yönetimi, öğrenci ve velilerle bir araya gelen Başkan Demircan, okulun eksiklerinin giderilmesiyle ilgili talep ve önerileri dinledi.

Velilerin Okmeydanı Dönüşüm Projesiyle ilgili sorularını da cevaplandıran Başkan Demircan, “Çevre çok önemli. Bunun için de Okmeydanı’nda dönüşüm şart. Dönüşüm için bir taraftan tapuları verirken bir taraftan da kat karşılığı anlaşmaları imzalıyoruz. Projenin birinci etabı olarak tanımlanan Piripaşa Ayazma bölgesindeki hak sahipleriyle anlaşmalar tamamlanmak üzere. İnşallah oradan ilk kazmayı vuracağız. Şuanda hiçbir engelimiz kalmadı. Dönüşüm tamamlandığında Okmeydanı çevresiyle, peyzajıyla, binalarıyla herkesin gelip burada yaşamak isteyeceği bir yer haline gelmiş olacak.” dedi.