TAPUMU NASIL ALACAĞIM ?

SÜRECİNİZİ TAKİP EDİN
Anasayfa > Okmeydanı > Dönüşüm Süreci

Dönüşüm Süreci

 

HAK SAHİPLİĞİ VE ARSA PAYI TESPİTİ AŞAMASI

Gerekli evrak listesindeki evraklar hazırlanarak Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü Tapu Tahsis Şefliğine müracaat yapılarak, bu müracaata istinaden hak sahipliği tespiti ve bağımsız/bağımsızlara düşen arsa payı/paylarının hesaplanma aşamasıdır.

UZLAŞMA AŞAMASI
Hak sahipliği ve arsa payı tespitinden sonra Kentsel Dönüşüm ve Tasarım Müdürlüğüne müracaat edilerek kentsel dönüşümden sonra sahibi olduğu bağımsız/bağımsızlar ile ilgili uzlaşma tutanağının hazırlanma aşamasıdır.

ENCÜMEN AŞAMASI
Uzlaşma aşaması tamamladıktan sonra müracaatı yapılmış olan bağımsız/bağımsızlara ait arsa payı/payları ile ilgili hazırlanan encümen tekliflerinin incelenerek karar çıkartılma aşamasıdır.
ARSA PAYINA AİT BEDELİN TEBLİĞ AŞAMASI
Encümen kararından sonra bağımsız/bağımsızlara düşen arsa payına ait peşin/peşinat bedelinin ne zaman, nereye ve nasıl yatırılması gerektiği hakkında bilgi verme aşamasıdır.
ARSA PAYI DEVİR(SATIŞ) SÖZLEŞME AŞAMASI
Tarafınıza tebliğ edilen peşin/peşinat bedelinin ödenmesinden sonra belediye ile hak sahibi arasında imzalanacak olan sözleşme aşamasıdır. Vadeli ödemelerde sözleşmeyle birlikte taksit tablosu da hazırlanmaktadır.
TAPU AŞAMASI
Satış sözleşmesinden sonra kentsel tasarım projeleriyle belirlenen etaplarda, 2. Adımda yapılmış olan uzlaşma tutanağında belirtilen bağımsız/bağımsızlara ait yapılaşma ruhsatı alındıktan sonra kat irtifaklı tapunun hazırlanıp verilme aşamasıdır.